0zdobne lampy z żarówkami LED
Oświetlenie ledowe w hotelach i restauracjach
26 października 2015
Okrągła żarówka na kablu, ciepłe żółte światło
Dekoracyjna żarówka AC LED CRYSTAL
3 listopada 2015
Pokaż wszystkie

Ozdobne żarówki LED wkraczają na salony

Aranżacja salonu oświetleniem led

Ozdobne żarówki LED wkraczają na salony i to na salony każdego typu – zarówno nowoczesne, oparte na prostocie, skłaniające się ku industrialnemu stylowi i te urządzone z przepychem, w stylu glamour. Każdy salon wymaga ozdoby. Żarówki dekoracyjne radzą sobie z tym doskonale. W salonach minimalistycznych królują ozdobne żarówki na wiszących kablach, pozbawione dodatkowych opraw. Z kolei w salonie barokowym, wraz z lampami glamour, bogato zdobionymi żyrandolami – tworzą piękny akcent dekoracyjny.

Ozdobne żarówki na wiszących kablach – nowoczesny design

Żarówki na wiszących kablach jeszcze kilkanaście lat temu byłyby nie do przyjęcia w nowoczesnym salonie. Dziś to najmodniejszy sposób na stworzenie oryginalnej aranżacji. Ozdobne żarówki LED wkraczają na salony, z powodzeniem zastępując tradycyjne lampy czy błyszczące żyrandole. A to dlatego, że dziś ozdobne żarówki nie przypominają PRL-owskich żarówek. Poza tym zmieniły się kanony mody wnętrzarskiej – wiszące na kablu żarówki nie kojarzą się z mieszkaniową prowizorką, są idealnym wyrazem nowoczesnego stylu, opartego na surowych, prostych formach i subtelnej dekoracyjności.

Dawniej wybór żarówek był ograniczony do jednego kształtu, dziś mamy multum kształtów, kombinacji form – od kulistych form, po stylizowane na diamenty. Żarówki przeszły niebywałą metamorfozę, która z pewnością zadziwiłaby  Edisona. Kiedyś ukryte pod abażurami i kloszami lamp, dziś same w sobie stanową nowoczesne, stylowe oświetlenie. Kiedyś „naga” żarówka była synonimem biedy lub aktualnego remontu – dziś króluje w nowoczesnych apartamentach, restauracjach i stylowych wnętrzach. A osoby decydujące się na ozdobne żarówki postrzegane są jako designerzy wnętrz, styliści z wyczuciem modnego stylu.

Ozdobne żarówki AC LED mogą służyć jako lampy sufitowe finezyjnie zwisające na kablach, mogą być ozdobą w każdym pomieszczeniu, nie mają ograniczeń – od salonu, kuchni, po łazienkę czy duży hol. Dostępnych jest tak wiele modeli żarówek o różnych kształtach i kolorach, że możesz śmiało eksperymentować, urządzając przytulne wnętrza.

Ozdobne żarówki są świetnym sposobem na zmianę oświetlenia centralnego na punktowe. To proste, zamiast żyrandola pod sufitem postaw na oświetlenie żarówkowe, zwisające na długich przewodach tuż nad stołem, blatem kuchennym itd.

ozdobne-zarowki-led-salon

dekoracyjne-zarowki-led-salon

Ozdobne żarówki w wersji glamour

Ozdobne żarówki w wersji glamour pełnią rolę nie tylko oświetlenia (to ich podstawowa funkcja), ale przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Razem z bogato zdobionymi i błyszczącymi lampami (z kryształkami) stanowią wyrazisty akcent dekoracyjny w salonie. Ma być bogato, dużo, jasno, mają błyszczeć szlachetne materiały: metal, szkło, aksamit, kryształy. Lampy mają być zdobione barokowymi wzorami, a żarówki mają mieć oryginalny kształt, wyrazisty kolor – w tym przypadku tradycyjne żarówki nie spełnią roli w salonie glamour.

zyrandol-glamour-zarowka-led

zarowki-ozdobne-led-lampazarowki-ozdobne-led-glamour

 

 

Zapisz

  • Facebook
  • Google+