Jak dobrze zaprojektować oświetlenie witryny sklepowej?
Jak dobrze oświetlić witrynę sklepową?
18 stycznia 2017
Pokaż wszystkie

Jak oświetlić półki i regały w sklepie

Oświetlenie półek i regałów sklepowych

Prawidłowe oświetlenie półek i regałów sklepowych ma ogromne znaczenie i wpływa na postrzeganie oferowanych towarów, a w konsekwencji – wybory klientów. Jeśli produkty nie są dostatecznie oświetlone prezentują się mało atrakcyjnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że przechodząca obok osoba zwróci na nie uwagę i dokona zakupu. Jak zatem oświetlić półki i regały sklepowe, by jak najlepiej wyeksponować oferowany towar?

Rodzaj oświetlenia półek i regałów powinno dobierać się w zależności od typu produktów. Zaleca się stosować źródła światła o wysokim czynniku oddawania barw oraz używanie takich opraw, które zasłaniają źródła światła przed ich bezpośrednim widzeniem.

Jak oświetlić regały sklepowe?

Oświetlenie półek sklepowych

Planując wystrój i oświetlenie sklepu pamiętaj, że główne oświetlenie powinno być w jednym odcieniu, najlepiej białym lub ciepłym. Dopiero do oświetlenia półek i regałów możesz zastosować inne rodzaje oświetlenia, w zależności od produktów, które są na nich eksponowane.

Wybierając oświetlenie do sklepu trzeba brać pod uwagę nie tylko rodzaj sprzedawanych towarów, ale również wystrój pomieszczenia, gdyż to on wyznacza kierunek doboru światła.

Pamiętać należy, że im mniejszy element świecący, tym większe ryzyko olśnienia. Nie można również umieszczać źródeł światła zbyt blisko produktów – grozi to ich przegrzaniem i uszkodzeniem.

Do oświetlenia półek sklepowych nie zaleca się:

  • używania opraw o niskim współczynniku oddawania barw,
  • stosowania źródeł światła o skupionym świetle.

Przeczytaj też o OŚWIETLENIU SKLEPU ODZIEŻOWEGO http://dekoracyjneledy.pl/efektowne-oswietlenie-sklepu-odziezowego/

 

Zapisz

  • Facebook
  • Google+