Ozdobne żarówki AC LED
Prostota Edisona i nowoczesna technologia LED
15 października 2015
0zdobne lampy z żarówkami LED
Oświetlenie ledowe w hotelach i restauracjach
26 października 2015
Pokaż wszystkie

Ciepłe czy zimne oświetlenie – jak dokonać najlepszego wyboru?

Salon o zimnym i ciepłym oświetleniu

Na to, w jaki sposób prezentuje się nasze wnętrze oraz jak wyglądają wszystkie przedmioty, które się w nim znajdują, w dużej mierze ma wpływ barwa światła. Jednak nie decyduje ona jedynie o tym, jak wygląda dane pomieszczenie, ale o tym, jak my się w nim czujemy. Niewielu wie o tym, że to właśnie decyzja o tym, czy w naszej sypialni czy biurze będzie znajdować się światło ciepłe czy zimne, w późniejszym czasie będzie miała odzwierciedlenie w efektywności wykonywanej przez nas pracy oraz jakości naszego odpoczynku.

Ciepła i zimna barwa światła, a nasze samopoczucie

To właśnie od pomieszczenia zależy, jaką barwą światła powinno charakteryzować się wybrane przez nas oświetlenie.

Ciepłe światło od zawsze kojarzy się ze spokojem i relaksem, i słusznie. To właśnie taka barwa światła wprowadza nas w spokojny nastrój, który sprzyja odpoczynkowi i odprężeniu. To również ona powoduje, że nasza skóra nabiera atrakcyjnego wyglądu.

Chłodne barwy światła dostarczają nam dużo energii, pobudzają do działania i motywują. Doskonale wpływają również na naszą koncentracje. Łatwo jest zatem dostrzec różnice w oddziaływaniu światła na nasze emocje i samopoczucie.

W niektórych przypadkach lepiej jest wybrać światło o ciepłych barwach, aby stworzyć sobie przytulne pomieszczenie sprzyjające odpoczynkowi. Chłodniejsze barwy to doskonały pomysł na dopełnienie wnętrza, które przeznaczone jest do pracy i nauki.

Barwa ciepła doskonała dla zwolenników przytulnych wnętrz

Żarówki ledowe o ciepłej barwie warto jest wykorzystać w takich pomieszczeniach, jak sypialnia, pokój dzienny, salon czy kuchnia.

Dowiedz się więcej o żarówkach LED  http://dekoracyjneledy.pl/informacja-o-produktach/

Ciepłe wnętrze sprzyja odpoczynkowi i daje poczucie bezpieczeństwa. Tworzy bardzo nastrojowy klimat, który większość chce osiągnąć w swojej sypialni czy salonie. Ciepła barwa sprzyja klasycznym aranżacją. W towarzystwie drewnianych mebli i ciepłych odcieni ścian będzie doskonałym dopełnieniem przytulnego wnętrza. Warto też wspomnieć, że takie żarówki LED nie nagrzewają się, są bezpiecznym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie dominuje naturalne drewno.

Ozdobna żarówka AC LED Crystal ciepła barwa światła   Dekoracyjna żarówka AC LED Crystal ciepła barwa światła

 

Zobacz więcej żarówek LED o ciepłej barwie światła http://ledomaniak.pl/category/liczby

Barwa zimna dodaje przestrzeni i chłodu

W ostatnich latach bardzo modne stały się wnętrza wyróżniające się sterylnością i chłodem. Dominujący błękit i biel to znak, że przy aranżacji inspirowane się skandynawskim stylem. I to właśnie w takich pomieszczeniach zimne światło sprawdzi się najlepiej. Takie połączenie optycznie powiększy małe przestrzenie, dlatego coraz częściej polecane jest do małych i nowoczesnych apartamentów. Spotkamy się z nim również w gabinetach i przychodniach. Często decydują się na nie właściciele restauracji, które mają być miejscem nowoczesnym dla ludzi ceniących sobie czystość i minimalizm. Jeżeli chodzi o dodatki to chłodniejsza barwa światła bardzo dobrze podkreśla szkło i metal.

Chcąc osiągnąć pożądany efekt w swoim mieszkaniu czy hotelu bądź restauracji, trzeba zwrócić szczególną uwagę na barwę światła. Ta decyzja może okazać się kluczowa, ze względu na to, że stosując chłodną lub ciepła barwę osiągamy dwa skrajne efekty. Przytulność i chłód, odpoczynek i energia, bezpieczeństwo i przestrzeń- podkreśl charakter swojego wnętrza odpowiednio dobranym światłem.

Zapisz

  • Facebook
  • Google+