Ciepłe oświetlenie recepcji
Oświetlenie recepcji i holu – jak rozplanować światło
13 kwietnia 2016
Jak oświetlić drogerię i sklep?
Jakie oświetlenie do drogerii?
10 listopada 2016
Pokaż wszystkie

Budowanie scenografii za pomocą oświetlenia scenicznego

Oświetlenie na scenie

Scenografia teatralna, filmowa, operowa, baletowa czy telewizyjna składa się nie tylko z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci, ale i oświetlenia. Umiejętnie dobrane światło to kluczowa oprawa filmu, sztuki, widowiska. Oświetlenie pozwala na kształtowanie przestrzeni teatralnej, budowanie klimatu czy wydobywanie emocji.

Oświetlenie sceniczne to najczęściej oświetlenie akcentowe, punktowe. Stłumione, magiczne, subtelne. Dzięki takiemu oświetleniu łatwiej tworzyć nastrój i przenosić widza w świat opowieści.

Ciepłe oświetlenie na scenie

Ciepłe oświetlenie na scenie może pomóc w tworzeniu scenerii wymagającej ocieplenia „klimatu”. Jedyne na świecie superciepłe żarówki LED o kolorze whisky pomogą w tworzeniu np. efektu zachodzącego słońca na scenie czy podkreślą upał panujący na plaży w środku sezonu. Żarówki dekoracyjne tworzą akcentowe oświetlenie budujące magię na scenie czy eksponujące detale. Ciepłe oświetlenie na przykład spotęguje czerwień ubrań aktorów czy ich rekwizytów.
Dużo możliwości tworzenia przeróżnych scenografii dają żarówki z kolorowym światłem; od zielonego, po czerwony.

Dowiedz się więcej o CIEPŁYCH ŻARÓWKACH LED http://dekoracyjneledy.pl/supercieple-zarowki-led/

Ciepłe oświetlenie na scenie teatralnej Źródło: cleanga.blogspot.com

Żarówki LED ciepłe światło

Zimne oświetlenie na scenie

Z kolei zimne oświetlenie posłuży do tworzenia nieco mrocznej scenografii. Za pomocą zimnego białego światła możesz zbudować mroczny klimat XIX- wiecznej Anglii. Można też stworzyć czarno-białą scenografię rodem z niemych filmów, podkreślić kontrast np. białe sylwetki aktorów oświetlone białym, zimnym światłem wyłaniają się z mroku.

Sprawdź cenę ZIMNYCH ŻARÓWEK LED  http://ledomaniak.pl/category/znaki

Zimne oświetlenie na scenie teatralnejŹródło: zamek.poznan.pl

Żarówki LED zimna barwa

Zapisz

Zapisz

Zapisz

  • Facebook
  • Google+